Grafik Tasarım ve Baskı Öncesi hazırlık

Üretimin ilk aşaması olan Baskı Öncesi bölümünde, müşterilerin ihtiyaçları belirlenir. İhtiyaçlarına göre tasarımlar hazırlanır veya var olan tasarımları baskıya uygun hale getirilir. Flekso baskı tekniğinin sağlamış olduğu yüksek kalite ve düşük klişe maliyetleri müşteriler için büyük fayda sağlamaktadır.

Konusunda uzman Bal Ambalaj Baskı Öncesi ekibi müşterilerin fikirlerini gerçeğe dönüştürmek için tecrübelerinin yanında ileri teknolojiye sahip profesyonel ekipmanlar ve güncel yazılımlar kullanmaktadır. Bu sayede ürünlerin görsel kalitesi güvence altına alınmaktadır.

Flekso Baskı

İleri teknolojiye sahip hassas makine parkuru ile ürünler maksimum kaliteye ulaşmaktadır. Dakikada 400 metre hızla, 10 renge kadar flekso baskı yapabilen matbaa makineleri, otomatik baskı izleme sistemiyle baskı kalitesinin devamlılığını sağlarken, non-stop çözgü ve sargı sistemleriyle hızlı hizmet sunmaktadır.

Yeni yapılan flekso matbaa makineleri yatırımlarıyla beraber kullanılmaya başlanan “Grafiksel Konumlandırma Sistemi” (Graphical Positioning System) sayesinde, ürünler yüksek baskı kalitesine ulaşırken, iş tekrarlarında kalite devamlılığı sağlanmaktadır. Bu sayede işlerin sürekliliği maksimum düzeyde tutulmaktadır.

Laminasyon

Flekso baskı işlemi tamamlanan filmlerin laminasyonu, modern tesislerimizde solventli ve solventsiz laminasyon teknikleri ile gerçekleştirilmektedir.

Gıda ürünlerinde, baskı yapılan yüzeyin gıda ile temas etmemesi için laminasyon işlemleri uygulanmaktadır.

Ürünler BOPP, CPP, PE, PET, BOPA, ALU ve kağıt ürünlerinin iki veya daha çok katlı kombinasyonlarıyla lamine edilmektedir. Laminasyon işlemleri sırasında gıda güvenliği standartlarına uygun yapıştırıcılar kullanılmaktadır.

Ayrıca laminasyon işlemi sayesinde ambalajlara mukavemet ve bariyer özelliği katılarak, paketlenen ürünlerin raf ömrünün artırılması sağlanmaktadır. Üretilen ürünlerin sektörleri itibariyle uygulanacak laminasyon işlemleri değişiklik göstermektedir. Burada belirleyici olan müşteri beklentisidir.

Dilimleme ve Otomatik Dolum

Üretimdeki son süreç dilme ve torba yapımıdır. Baskısı ve laminasyonu tamamlanan ürünler, istenilen ölçüde dilimlenip rulo haline getirilmektedir.

Ürünler otomatik paketleme makinelerinde kullanılacak ise doğrudan depolama ve sevkiyat departmanına aktarılmaktadır.

Eğer ürünler torba olarak üretilecekse, müşteri talebi doğrultusunda kesme makinelerinde istenen ölçüde kesilerek torba haline getirilmektedir. Kesme ve torba yapımı sürecinde yastık tip, körüklü, doypack, quattro, zip-lock torba üretimleri, müşterilere özel olarak sunulmaktadır.

Otomatik dolum hatları için wicket torbalar da üretilebilmektedir. Üretimdeki son aşamanın tamamlanmasıyla birlikte üretilen ürünler sevke hazır hale gelmektedir.

WhatsApp
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Bal Ambalaj
Merhaba
Size nasıl yardım olabilirim?